ایده آغازین

ایده آغازین

ورود سیستم‌های ماشینی در کنار سیستم‌های فعال انسانی، تاثیر بسزایی در نظامهای مدیریتی اغلب سازمان‌های اجتماعی داشته است. بخش عمده ای از دارائی های سازمان‌های امروزی را ماشین‌های اداری و فناوری‌های جدید اطلاعاتی تشکیل می دهند. در میان سیستم‌های ماشینی موجود، فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی شرایط عادی زندگی بشری و حیات سازمانی را به طرز بارزی تغییر داده است.

باید توجه داشت که با پیدایش سیستم‌های ماشینی، از نقش و آهنگ تلاش‌های ابزار گونه روزانه و همیشگی مدیران و کارکنان سازمان‌ها کاسته شده و به حجم تلاش‌های فکری آنان افزوده می‌شود.

با افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه، رویکردهای مدیریتی سازمان‌ها نیز دستخوش تغییرات چشمگیری شد و در مجموع، با بهره‌گیری از این سیستم‌ها بهبود آشکاری در فرآیند برنامه‌ریزی، سازماندهی، کنترل و تصمیم‌گیری مدیران پدید آمد.

امروزه مسئولین صنایع و کارخانجات و همچنین مصرف کنندگان به دلیل پیچیدگی روابط بین بخشهای مختلف داخلی و با توجه به لزوم گسترش روابط تجاری و  بین‌المللی با حجم انبوهی از اطلاعات در قالب‌های مختلف از قبیل متنی، عددی، نموداری، گرافیکی، صوتی، تصویری و اغلب ترکیبی یا به اصطلاح چند رسانه ای سرو کار دارند.

با پیشرفت تکنولوژی و همگانی شدن کامپیوتر علی‌الخصوص دردهه اخیر، پردازش و ارائه گزارشات مختلف با دقت و سرعت بسیار بالائی انجام می‌پذیرد. ولی غلیرغم این قدرت و دقت کامپیوتر، جمع‌آوری داده‌ها و وارد کردن آنها به کامپیوتر همواره از مراحل گلوگاهی سیستم‌های اطلاعاتی بشمار رفته است، چرا که استفاده از نیروی انسانی برای گردآوری و ورود داده‌ها ضمن عدم بهره‌مندی از سرعت قابل توجه، عاری از بروز خطای انسانی نیز به نظر نمی‌رسد.

نحوه تبادل اطلاعات با کامپیوتر سدی بزرگ در برابر فراگیر شدن دامنه کاربردی کامپیوتر در زمینه‌های مختلف عنوان گردیده است، بطوریکه این نکته پیوسته ذهن محققان و تولیدکنندگان فناوری اطلاعات را بخود مشغول داشته که چگونه میتوان با توسل به تجهیزات جانبی سهل و ارزان، داده‌ها را با حدکثر سرعت و عاری از هرگونه خطا وارد کامپیوتر نمود. در این راستا، فناوری‌های مختلف شناسایی خودکار و جمع‌آوری داده‌ها (AI/DC) بعنوان ابزاری کاملا مناسب در جهت بهبود روش‌های جمع‌آوری و انتقال اطلاعات به سیستم‌های کامپیوتری در اختیار کاربران قرار گرفته است.

یکی از رایج‌ترین ابزارهای این خانواده، بارکد Bar-code است که به سبب سادگی چاپ و نیز بهای نازل تجهیزات قرائت، در اغلب زمینه‌ها کارائی چشم‌گیری داشته است. بارکد یک تکنیک محبوب براى انتقال داده‌ها از طریق امواج نورى است. بارکدها مجموعه‌اى از خطوط موازى یا میله‌اى با عرض متفاوت هستند که تحت الگوریتمى خاص، معنا دارند. خطوط معمولاً به رنگ سیاه و بر روى زمینه سفیدرنگ چاپ می‌شوند – هر چند رنگ‌هاى دیگر هم مى‌توانند به کار گرفته شوند – که پهنا و شماره هر خط حاوى پیامى خاص براى دستگاه بارکدخوان است.

این شرکت به یاری جمعی از متخصصین داخلی در حوزه فناوری اطلاعات، سعی می‌کند با ارائه مناسب‌ترین راهکارهای عملی برای بکارگیری بارکد و سایر فناوری‌های AI/DC در جمع‌آوری و انتقال الکترونیکی داده‌ها، ضمن افزایش اثربخشی سیستم‌های اطلاعات مدیریت، بهترین و مطمئن‌ترین بستر اطلاعاتی را برای برنامه‌ریزی منابع سازمانی مشتریان خود ایجاد نماید.

ما اهداف خود را در جهت جلب اعتماد مشتریان تدوین نموده‌ایم و با الگو قراردادن بزرگان این صنعت در دنیا و تلفیق صحیح تجارب و دانش ایشان با مهارت‌ها و پتانسیل اجرایی تیم زبراسیا، ضمن ارتقاء دانش و انتقال تکنولوژی، به تامین نیازها و خواسته‌های مشتریان پرداخته، در جلب رضایت ایشان از خدمات ارائه شده اهتمام خواهیم ورزید.

شهریور 1380
حمید بهمنی اسکویی
رئیس هیئت مدیره