ضدعفونی کردن دستگاه‌ها

[vc_single_image image=”6028″ img_size=”large” alignment=”center” css_animation=”fadeInDown”]

ضدعفونی کردن دستگاه‌ها

 

شست و شوی دست‌ها مهم است، اما ضدعفونی کردن دستگاه‌هایی که دستهایتان در طول روز آنها را لمس می‌کنند هم بسیار حائز اهمیت است.

ضدعفونی کردن و گندزدایی رایانه‌های قابل‌حمل، تبلت‌ها، پرینترها، اسکنرها و سایر دستگاه‌های موجود در محل کار و فضاهای عمومی، امری حیاتی برای کنترل عفونت است. اما برای انجام این کار، باید از روش‌های درست استفاده کرد.

با شیوع گسترده و سریع ویروس کووید-19، سوالات بسیاری درباره ایمن‌ترین روش برای ضدعفونی کردن دستگاه‌هایی که کارکنان در مکان‌هایی مانند بیمارستان‌ها، انبارها و فروشگاه‌ها از آنها استفاده می‌کنند، پیش می‌آید. تمیز کردن دستگاه‌هایی که قرار است کارکنان مختلف در طول شیفت کاری‌شان از آنها استفاده کنند، از موارد حائز اهمیتی است که باید به درستی به آن پرداخت.

 

دستان تمیز + دستگاه‌های تمیز = استراتژی موثرتر برای کنترل ویروس

از نکات کلی برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قبل از هر اقدامی، ابتدا دستگاه را خاموش کنید و از قطع بودن جریان برق اطمینان حاصل نمایید.
  • برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه یا لوازم جانبی، فقط از مواد تمیزکننده و ضدعفونی‌کننده مجاز برای محصول استفاده نمایید.
  • برای استفاده صحیح و ایمن از محصول خود، دستورالعمل‌های ماده ضدعفونی‌کننده تاییدشده را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.
  • از دستمال مرطوب (نه خیس) یا پارچه استریل نرم برای پاک کردن تمامی سطوح، دکمه‌ها و صفحه نمایش دستگاه استفاده کنید.
  • هرگز مواد شیمیایی را  مستقیما روی دستگاه اسپری نکنید.
  • اجازه دهید که دستگاه قبل از استفاده، در مجاورت هوا خشک شود و یا با پارچه نرم و بدون پرز، آن را خشک کنید. قبل از استفاده مجدد، از خشک بودن تمامی قسمت‌ها اطمینان حاصل فرمایید.
  • استفاد از مواد تمیزکننده غیرمجاز ممکن است ضمانت‌نامه دستگاه شما را باطل کند.

 

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از پروتکل‌های نظافت دستگاه‌ها در نظر داشته باشید، این است که دستورالعمل‌های ضدعفونی برای هر دستگاه متفاوت است و یک شیوه به‌خصوص، مناسب همه دستگاه‌ها نیست. با ضدعفونی و نظافت درست دستگاه‌ها، علاوه بر محافظت کارکنان از ابتلا به ویروس، از تبدیل شدن ابزارهای فن‌‌آوری مشترک به منبع بالقوه انتقال ویروس هم جلوگیری کنید.

با کلیک بر روی دکمه زیر، جزئیات ریز و دقیق در مورد نحوه ضدعفونی کردن اسکنرها، پرینترها و رایانه‌های قابل‌حمل برند زبرا قابل دسترسی خواهد بود:

[vc_btn title=”Disinfection of Zebra devices” color=”black” size=”lg” align=”center” css_animation=”bounceIn” link=”url:https%3A%2F%2Fconnect.zebra.com%2FDeviceDisinfection_us|target:_blank”]

برگردان از: zebra.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.