خدمات زبراسیا

مرکز خدمات پس از فروش زبراسیا به عنوان اولین تعمیرگاه حرفه‌ای و مجهز تجهیزات بارکد، کارت و RFID در ایران، با هدف ارائه کلیه خدمات پس از فروش این محصولات اعم از گارانتی و سرویس‌های دوره‌ای، نصب و راه‌اندازی، آموزش کاربری، پشتیبانی فنی و تعمیرات تخصصی در سال 1385 راه‌اندازی گردیده است.

کارشناسان این واحد پس از انجام مراحل قرارداد با حضور در محل مشتری ضمن تحویل سیستم‌های سفارش داده شده، آن‌ها را در ایستگاه‌های کاری مورد نظر مشتری نصب و آموزش‌های لازمه را در سطح کاربری و نگهداری صحیح از سیستم‌ها (بدون محدودیت در تعداد کاربران) به کاربران معرفی شده از سوی مشتری ارائه می‌دهند.

پس از انجام نصب و آموزش توسط کارشناسان این واحد، دفترچه بازدیدهای دوره‌ای و راهنمای کاربری تجهیزات به همراه یک CD آموزشی به زبان فارسی محتوی برنام‌های جانبی مورد نیاز مشتری تحویل داده می‌شود.

پشتیبانی از راه دور: کاربران محصولات زبراسیا می‌توانند بصورت تلفنی و یا از طریق پست الکترونیکی از راهنمائی‌های کارشناسان فنی این واحد در جهت حل مشکلات کاربری و یا رفع ایرادات سطحی سیستم‌ها اقدام نمایند.

پشتیبانی حضوری: در مواردی که مشکلات کاربران به صورت تلفنی قابل حل نباشد، کارشناسان فنی این واحد ظرف مدت 24 ساعت در محدوده تهران و 48 ساعت خارج محدوده تهران (شهرستان‌ها) به محل مشتری اعزام گردیده و ایرادات سیستم را در محل وی رفع خواهند نمود.

ارائه دستگاه جایگزین: در صورت انتقال هر یک از محصولات زبراسیا به واحد ZTS جهت انجام تعمیرات تحت گارانتی و عدم رفع مشکل حداکثر تا دو هفته، حتما یک دستگاه جایگزین به منظور جلوگیری از توقف بهره برداری از سیستم‌ها در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت.

تعمیر یا تعویض قطعات: کلیه قطعات تجهیزات در دوره گارانتی به استثناء هد چاپ، باطری و آداپتورها که از طرف سازندگان این تجهیزات جزو قطعات استهلاکی آنها معرفی شده اند، توسط این واحد بصورت رایگان تعمیر و یا تعویض گردیده، دستگاه ها پس از سرویس و تست نهایی و حصول اطمینان از برطرف شدن ایراد، تحویل مشتری می گردد.

شرایط گارانتی محصولات را مطالعه کنید

بازبینی دوره‌ای: کارشناسان این واحد متعهد هستند تا با سرکشی های منظم دوره‌ای جهت انجام سرویس های تعمیر و نگهداری سیستم‌های مورد استفاده وی، نسبت به تشخیص، اعلام و برطرف نمودن ایرادات احتمالی سیستم‌ها در جهت ایجاد امکان بهره برداری بهینه از انها اقدام نمایند.

سایر خدمات پشتیبانی: آموزش کاربران جدید، بررسی و اعلام مشکلات سیستم‌های جانبی، مشاوره برای انتخاب مواد مصرفی مناسب، طراحی و چاپ برچسب و… از دیگر خدمات این واحد است که با هماهنگی واحد فروش زبراسیا در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

کاربر عزیز!

کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
تلفن تماس *
این فیلد را پر کنید
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
متن پیام *
این فیلد را پر کنید
23 + 2 = ?
برای ادامه، نتیجه معادله را وارد کنید