بارکدخوان‌های 1400g-1D و 1450g-1D هانی‌ول چه مزیت‌هایی دارند؟

بارکدخوان‌های 1400g-1D و 1450g-1D هانی‌ول با سرعت و توان بالا از سری محصولات Voyager ساخت کمپانی Honeywell با بهره‌گیری از تکنولوژی Area-Imager طراحی و تولید شده‌اند. این مدل‌ها به لحاظ سخت‌افزاری در واقع همان بارکدخوان‌های دوبعدی 1400g-2D و 1450g-2D هستند که قابلیت قرائت بارکدهای دوبعدی روی آنها غیرفعال شده است تا فقط امکان اسکن بارکدهای خطی (میله‌ای) یا تک‌بعدی (1D) با قیمتی معادل اسکنرهای تک‌بعدی ولی با مزایای قابل توجه زیر، برای کاربران فراهم شود.

 

1- قابلیت ارتقاء آسان به مدل 2D

مهمترین مزیت این دو مدل امکان ارتقاء آسان به مدل‌های 1400g-2D و 1450g-2D با خرید لایسنس فعال‌سازی امکان قرائت بارکدهای دوبعدی است. اگر کاربر نهایی امروز درحال استفاده از بارکدهای خطی (1D) است ولی در آینده ممکن است مجبور به استفاده از بارکدهای دوبعدی شود، این دو بارکدخوان هانی‌ول بهترین گزینه قابل پیشنهاد هستند.

 

2- امکان اسکن بارکدها از هر زاویه

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، این دو مدل به لحاظ سخت‌افزاری دو واقع بارکدخوان‌های دوبعدی هستند. این بدان معناست که برای قرائت بارکدهای خطی (1D) نیازی به تنظیم زاویه اسکنر برای قرارگیری خط نور اسکنر بر روی خطوط بارکد نیست و کاربر می‌تواند بارکد را از هر زاویه‌ای به راحتی اسکن کند. بنابراین می‌توان حدس زد زمانی که این بارکدخوان‌ها برای قرائت خودکار بارکدها روی پایه قرار می‌گیرند، این قابلیت چه مزیت بزرگی در سرعت اسکن بارکدها ایجاد خواهد کرد.

3- امکان اسکن بارکدها از روی انواع نمایشگر

اسکنرهای 1400g و 1450g چه در مدل 1D و چه در مدل 2D توانایی قابل توجهی در امکان اسکن بارکدها از روی انواع نمایشگرها دارند. کاربران این بارکدخوان‌ها به راحتی قادر به قرائت بارکد از روی موبایل، تبلت و مانیتور کامپیوتر حتی با روشنایی پائین صفحه نمایش خواهند بود.

تفاوت این دو مدل

بارکدخوان‌های 1400g-1D و 1450g-1D مشخصات فنی نسبتا مشابهی دارند. تنها تفاوت عمده آن‌ها شکل ظاهری بدنه اسکنرهاست. مدل 1400g موزی شکل یا به اصطلاح کبرایی است که کلید اسکن آن در بالای بدنه اسکنر برای کار با انگشت شصت تعبیه شده است. ولی مدل 1450g شکل تفنگی دارد و کلید اسکن آن در زیر اسکنر برای کار با انگشت اشاره قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.